Wyświetlacze zegarowe WZP-S, WZP-RTC

Przeznaczenie

Wyświetlacze zegarowe WZP przeznaczone są do zainstalowania w pojazdach komunikacji miejskiej i służą do wyświetlania aktualnego czasu dla pasażerów. Wyświetlacze WZP-S sterowane są przez system czasowy dla kasowników, natomiast wyświetlacze WZP-RTC stanowią wersją uzupełnioną o funkcję podtrzymania bateryjnego (zanik zasilania nie powoduje przerwania zliczania czasu) oraz o możliwość ręcznego ustawiania czasu.

Zasada działania

Urządzenie zasilane jest z instalacji elektrycznej pojazdu (24V). Po włączeniu zasilania wyświetlacz pokazuje aktualny czas. Ewentualna korekcja wyświetlanego czasu możliwa jest przez obsługę za pomocą pilota magnetycznego (dostarczanego w komplecie). Do załączenia funkcji ustawiania czasu służy przełącznik, który powinien być zainstalowany w kabinie kierowcy lub w innym, niedostępnym dla pasażerów miejscu. Sposób podłączenia wyświetlacza WZP-RTC przedstawiony jest na rysunku.

Wyświetlacze zegarowe WZP-S WZP-RTC - schemat


Budowa wyświetlaczy zegarowych

Do budowy wyświetlaczy WZP używane są czerwone diody LED o bardzo dużej jasności świecenia. Diody ułożone są na kształt 7 segmentowych modułów o wysokości cyfry 85 mm. Poprzez zastosowanie specjalnego filtru typu Black & White, jako szyby czołowej, eliminuje się refleksy świetlne i sprawia, że wyświetlana informacja jest czytelna nawet przy intensywnym oświetleniu.
W płycie tylnej wyświetlacza znajdują się dwie śruby, pozwalające na przykręcenie urządzenia w przedniej części pojazdu, np. do ścianki za kierowcą (lub motorniczym) albo do wsporników zamocowanych w suficie. Typowa długość śrub mocujących wynosi ok. 25 mm. Długość śrub związana jest z grubością ścianki, do której ma być przykręcony wyświetlacz. Na życzenie zamawiającego możemy zastosować śruby o innej długości.
Zwarta konstrukcja wyświetlacza - mała grubość urządzenia i opływowe kształty - czynią ją bezpieczną dla pasażerów i odporną na kradzieże. Zastosowanie przełącznika i pilota uniemożliwiają przestawianie czasu przez pasażerów. Metalowa obudowa jest galwanicznie izolowana od zasilania, co pozwala na bezpieczne użytkowanie wyświetlaczy zegarowych nawet w trolejbusach.

Dane techniczne

Pobór mocy (max): 6W
Wymiary (bez śrub): 358 x 144 x 27 mm
Masa: 1.4 kg
Zakres temperatury pracy: -15 ÷ 55°C,
Zasilanie znamionowe: 24V DC,
Wartości graniczne zasilania: 18 - 45 V.

Wyświetlacze zegarowe WZP-S WZP-RTC - zdjęcie

 

Strona główna | O firmie | Zegary | Tablice walutowe | Tablice informacyjne | Komunikacja | Pomiary | Ozdoby świąteczne |Kontakt